Language:


Kompānijas teksta kopija, Datu bāzes teksta kopija - atjaunošana no teksta rezerves kopijas

Lai atjaunotu failu no rezerves kopijas, vispirms jāizveido jauna datu bāze. Pēc tam Sistēmas moduļa Bāzes logā noklikšķiniet uz ikonas [Rutīnas] un atvērtajā logā izvēlieties [Imports], un importējiet tajā rezerves kopijas failu.

Rezerves kopijas aizvietošana nav destruktīvs process, t.i., lasīšana neietekmē rezerves kopijas failu. Tas nozīmē, ka vienu un to pašu rezerves kopijas failu var izmantot vairākkārt.

Rezerves kopijas atjaunošana notiek šādi:

  1. Pārkopējiet veco datu bāzi (ar nosaukumu “1OFFICE.HDB”) uz citu mapi vai direktoriju, lai nesajauktu failus. Pārdēvējiet mapi atbiltoši tās saturam.

  2. Izdzēsiet failu “1OFFICE.HDB” no tās mapes vai direktorijas, kurā atrodas Pirmā Ofisa programmas fails, taču pārliecinieties, lai tajā paliktu faili “DBDEF.TXT” un “DEFAULT.TXT”. Divreiz noklikšķiniet uz programmas faila un tiks izveidota jauna datu bāze.

    !

    Ir svarīgi, lai rezerves kopijas tiktu atjaunotas jaunā, tukšā datu bāzē, lai nesajauktu atjaunotos datus ar vecajiem, bojātajiem datiem.


  3. Sistēmas modulī atveriet logu 'Importi'.

  4. Izvēlieties 'Automātiski' un nospiediet Enter (vai divreiz noklikšķiniet uz 'Automātiski').

    Tiks atvērts rezerves kopijas failu saraksts. Lai fails tiktu rādīts šajā sarakstā, tas jāsaglabā mapē “Backup” vai “Setup”, kurai jāatrodas vienā mapē vai direktorijā ar programmas failu.

    Sarakstā katrs rezerves kopijas faila nosaukums tiek rādīts ar tā saglabāšanas datumu un pievienoto aprakstu (sk. iepriekšējās sadaļas 3. soli).

  5. Iezīmējiet importējamo failu (rezerves kopija, kuru vēlaties atjaunot) un nospiediet taustiņu Enter (vai divreiz noklikšķiniet uz faila nosaukuma).

  6. Paziņojuma logs informēs par importa gaitu.

  7. Kad importēšana būs pabeigta, drošības nolūkos Pirmais Ofiss izslēgsies, ja rezerves kopijas failā būs vismaz viens reģistra personas ieraksts. Pārstartējiet programmu un turpiniet darbu. Ja failu importējāt pavisam jaunā datu bāzē (t.i., atjaunojāt no rezerves kopijas faila), atkal vajadzēs pieprasīt datu bāzes atslēgu.

!

Nokopējiet veco datu bāzi uz citu mapi vai direktoriju vai arī izdzēsiet to, lai faili netiktu sajaukti.


Ja atjaunošana nenotiek

Noteiktos apstākļos rezerves kopijas failu sarakstā tiks rādīti pieejamie faili, bet Pirmais Ofiss nevarēs tos sekmīgi importēt. Tas var gadīties gan Macintosh, gan Windows datoros, ja faila nosaukums neatbilst DOS nosaukumu piešķiršanas noteikumiem (t.i., tam jābūt astoņas rakstzīmes garam nosaukumam, kam seko triju burtu paplašinājums). Ja rezerves kopijas faila nosaukums neatbilst šim noteikumam (vai arī tas netiek rādīts pieejamo failu sarakstā, jo nav saglabāts “backup” vai “setup” mapē vai direktorijā), rīkojieties šādi:

  1. Ja importējamo failu saraksts vēl ir atvērts, aizveriet to ar aizvēršanas pogu.

  2. Sistēmas modulī atveriet logu 'Importi':

  3. Izvēlieties opciju 'Automātiski, norādot failu' un nospiediet Enter (vai arī divreiz noklikšķiniet uz 'Automātiski, norādot failu').
Vairumā operētājsistēmu tiks atvērts standarta dialoga logs ar to failu sarakstu, kuri atrodas konkrētajā mapē aktīvajā diskā. Lai atrastu rezerves kopijas failu, sameklējiet to sarakstā vai arī izvēlieties citu mapi vai aktīvo disku kā parasti.

Ja esat sameklējuši importējamo failu (rezerves kopijas failu, kas jāatjauno), noklikšķiniet uz [Open] vai [Select] (atkarībā no operētājsistēmas), vai divreiz noklikšķiniet uz faila nosaukuma.
  1. Paziņojuma logs informēs par importa gaitu.

  2. Kad importēšana būs pabeigta, drošības nolūkos Pirmais Ofiss izslēgsies, ja rezerves kopijas failā būs vismaz viens reģistra personas ieraksts. Pārstartējiet programmu un sagatavošanā Konfigurācija ievadiet savu datu bāzes atslēgu; pēc tam varēsit turpināt darbu.