Language:


Hinnakirjade struktuur

HansaWorld Enterprise võimaldab Sul anda Artiklitele erinevad hinnad vastavalt erinevatele Hinnakirjadele. Võid näiteks kehtestada erinevad hinnad jae- ja hulgiklientidele ning lisaks veel tutvumishinnad vms. Selleks pead kirjeldama eraldi Hinnakirjad jae- ja hulgimüügi ning tutvumishindade jaoks, mille saad siduda vastavate Klientidega. Kui Tellimusel või Arvel on määratud Hinnakiri, valitakse õiged hinnad automaatselt.

Hinnastruktuuride kujundamisel toimi järgmiselt:

  1. Sisesta Artiklid ning nende baashinnad Artiklite registrisse.

  2. Kirjelda Hinnavalemid Hindade mooduli Hinnavalemite registris. Hinnavalemite põhjal arvutatakse erinevad hinnad. Meie näites on jaehind sama mis baashind, hulgihind on baashinnast 20% odavam ning tutvumishind 30 % odavam. Iga hinna jaoks tuleb kirjeldada Hinnavalem.

  3. Seejärel tuleb kirjeldada kolm erinevat Hinnakirja (jae-, hulgi- ja tutvumishinnakiri) Hindade mooduli Hinnakirjade registrisse. Artiklid või Artikliklassid seotakse Hinnakirjadega, mis omakorda on seotud vastavate Hinnavalemitega. Nt tutvumishinnakirjas tuleb kõik Artiklid, mida müüakse tutvumishinnaga, siduda 30% allahindluse Hinnavalemiga.

  4. Hinnakirjade hinnad arvutatakse, kasutades Hindade mooduli hooldusfunktsiooni 'Arvuta hinnakirjad ümber'. Selle funktsiooniga arvutatakse hind igale Hinnakirjal olevale Artiklile vastavalt talle määratud Hinnavalemile. Hinnad salvestatakse Hindade registris. Meie näites koostatakse igale Artiklile kolm Hinnakaarti: jae-, hulgi- ja tutvumishind.

    Kuna Artiklid, Hinnakirjad ja Hinnakaardid on omavahel väga tihedalt seotud, on oluline, et hooldusfunktsiooni 'Arvuta hinnakirjad ümber' kasutataks alati, kui Artikli baashind muutub või, kui kasutad erinevaid Valuutasid, alati kui Valuutakurss muutub. Vastasel juhul võib juhtuda, et pakud Klientidele kaupa vale hinnaga. Kui Tellimusel või Arvel on Hinnakiri määratud, otsib HansaWorld Enterprise Hindade registrist vastava Artikli Hinnakaardi.

    Hooldusfunktsiooniga 'Arvuta hinnakirjad ümber' võid Hinnad salvestada kas Hindade registrisse või Kogusehinnaalanduseregistrisse Hindade moodulis sõltuvalt sellest, kuidas oled Hinnakirja kirjeldanud. Hindade registris olevad hinnad kehtivad sõltumata müüdavatest kogustest, Kogusehinnaalanduse registris saad aga registreerida erinevad hinnad vastavalt müüdavatele kogustele.

  5. Hinnakirja saad määrata igale Kliendile, Kliendiklassile ja/või Tasumistingimusele. Kui sisestad Kliendile Tellimusi või Arveid, võetakse hinnad automaatselt vastavast Hinnakirjast. Kui Artiklit Hinnakirjas ei leidu, kasutatakse baashinda.

  6. Hinnakirju on võimalik välja trükkida või failina eksportida. Hinnakirjade välja trükkimiseks kasuta samanimelist aruannet Hindade ja Müügitellimuste moodulis ning Müügireskontros. Sellest aruandest on lähemalt juttu siin.
Iga etappi kirjeldatakse järgnevalt põhjalikult. Näited leiad siit.