Language:


Sissejuhatus

Selles Laomooduli seadistuses saad kirjeldada klassifikaatorid Artiklite liigitamiseks. Klassifikaatorid näidatakse Artiklikaardi 'Hindade' kaardil, kuhu saad sisestada ka mitu komadega eraldatud Klassifikaatorit. Näiteks saab raadiomaki liigitada nii raadio kui magnetofonina.

Klassifikaatorid on alternatiiv Klassidele Artiklite grupeerimisel. Klassidesse koondatakse Artiklid tavaliselt raamatupidamise eesmärgil (nt sama Müügi-, Lao- ja Laosissetuleku kontrollkonto, KM-koodi ja kulumudeliga Artiklid kuuluvad ühte Klassi). Klassifikaatoritega saab Artiklid grupeerida müügi eesmärgil, selleks et kasutajatel ja Klientidel oleks soovitud kaupa kergem leida. Artikkel võib kuuluda vaid ühte Klassi, samas kui tal võib olla mitu Klassifikaatorit.

Klassifikaatorid võib jagada Klassifikaatorite tüüpidesse, mis kirjeldatakse Kliendihalduse mooduli vastavas seadistuses.

Laomooduli Seadistuste nimekirjas avab topeltklõps real Artikliklassifikaatorid nimekirja olemasolevatest Klassifikaatoritest.

Uue Klassifikaatori lisamiseks kliki [Uus]. Avaneb aken Artikliklassifikaator: Uus. Sisesta vajalikud andmed ja kliki [Salvesta] kaardi salvestamiseks.

Kood
Anna Klassifikaatorile kuni viiest tähemärgist koosnev kood.

Nimetus
Sisesta Klassifikaatori nimetus, mida näed aknas Artikli klassifikaatorid: Sirvi ja Ctrl-Enter nimekirjas.

Tüüp
Ctrl-Enter    Klassifikaatorite tüüpide seadistus, Kliendihalduse moodul
Vajadusel saad koondada sarnased Klassifikaatorid kokku, määrates neile sama Klassifikaatori tüübi.

Peaklassifikaator
Ctrl-Enter    Artikliklassifikaatorite seadistus, Laomoodul
Selle välja abil pane paika Klassifikaatorite hierarhiline struktuur, mida kirjeldatakse siin.