Language:


Ostutellimuse sisestamine

Ostutellimuste registri avamiseks mine Ostutellimuste moodulisse ja vali põhiaknast Ostutellimused.

Avaneb aken Ostutellimused: Sirvi, kus näed juba sisestatud Ostutellimusi.

Sirvimisaknas on Ostutellimused reastatud numbrite järjekorras: seda järjekorda saad muuta, klikkides erinevate veergude pealkirjadel.

Sirvimisaknas näed ka kas Ostutellimus on kinnitatud, kas tellitud kaubad on kohale saabunud ning Laosissetulek ja Ostuarve koostatud ning kinnitatud. Samuti näed siin Hankija koodi ja nime.

Ostutellimuste sirvimisakna Operatsioonide menüü funktsioone on kirjeldatud siin.

HansaWorld Enterprise pakub mitmeid võimalusi Sinu töö lihtsustamiseks Ostutellimuste sisestamisel. Näiteks sisesta hetke kuupäev, kasutades Ctrl-Enter või ⌘-Enter klahvikombinatsiooni. Samuti saad valida ka Artikleid, Kliente, Tasumisviise jm.

Uue Ostutellimuse sisestamiseks kliki Uus või kasuta klahvikombinatsiooni Ctrl-N (Windows ja Linux) või ⌘-N (Macintosh). Võid valida ka olemasoleva Ostutellimuse, mille sarnast soovid sisestada ja teha sellest koopia, klikkides Koopia.

Avaneb aken Ostutellimus: Uus, mis on tühi, kui klikkisid Uus või koopia valitud Ostutellimusest.

!

Suuremat osa Ostutellimusele vaikimisi sisestunud väärtustest võid vastavalt vajadusele muuta. Tehtud muudatused kehtivad vaid antud Ostutellimusel.


Kuna kogu Ostutellimusele sisestatav informatsioon ei mahu korraga ekraanile ära, on kaart jagatud kaheksaks osaks. Igal osal on nähtav päis, kus näed Ostutellimuse numbrit, Hankija koodi ja nime ning kaheksat sakki, millel klikkides saad liikuda Ostutellimuse erinevate osade vahel.

Päis on alati nähtav, nii et tead iga hetk, millise Hankija Ostutellimusega tegeled.