Language:


Piemēri - inventarizācija

Atskaiti Pamatlīdzekļu inventarizācijas lapa var izmantot par pamatu pamatlīdzekļu uzskaitei. Izveidojot atskaiti pirmo reizi, tā izskatīsies šādi:

Šī atskaite jāizmanto pamatlīdzekļu inventarizācijas uzskaitei. Katram artikulam ir paredzēta viena rinda, parādot tā krājumā reģistrēto daudzumu un atstājot vietu faktiskā daudzuma ierakstīšanai. Informācija tiek izmantota no reģistra Pamatlīdzekļi un no tiem reģistra Pamatlīdzekļu statuss ierakstiem, kuru tips ir 'Inventarizācija'.

Atskaitē ir kolonna Statuss. Ja pamatlīdzekļi nekad nav ievadīti reģistrā Pamatlīdzekļu statuss ar tipu ‘Inventarizācija’, atskaitē tiks rādīts “Nav inventarizācijā”. Šajā piemērā tā ir visiem pamatlīdzekļiem, jo šāds pamatlīdzekļu statusa ieraksts nav izveidots. Divi pamatlīdzekļi, kas atskaitē tiek rādīti kā "Norakstīts", ir vai nu norakstīti, vai pārdoti, izmantojot reģistru Norakstīšana. Atskaites specifikācijas logā ir pieejama iespēja izslēgt no atskaites norakstītus pamatlīdzekļus.

Pēc inventarizācijas tās rezultāti jāreģistrē pamatlīdzekļu statusa ierakstā ar tipu 'Inventarizācija':

Kad jāveic nākamā inventarizācija, atkal jāizdrukā Pamatlīdzekļa inventarizācijas lapa. Logā jāievada pēdējās inventarizācijas datums:

Atskaite izskatīsies šādi:

Kolonnā 'Statuss' būs redzams pamatlīdzekļu statusa ierakstā norādītais statuss. Viens pamatlīdzeklis tomēr atzīmēts kā 'Nav inventarizācijā': tas tika nopirkts pēc pēdējās inventarizācijas.

Tagad var veikt nākamo inventarizāciju, un tās rezultāti būs jāievada jaunā pamatlīdzekļu statusa ierakstā ar tipu 'Inventarizācija'. Iespējams, būs vienkāršāk nokopēt iepriekšējās inventarizācijas ierakstu un pārbaudīt daudzumu pareizību.

Ja atskaites un faktiskie inventarizācijas rezultāti nesakrīt, atšķirības jāievada reģistrā Norakstīšanas vai, vislabāk, Pamatlīdzekļu statuss (mainot statusu), atkarībā no to iemesla.