Language:


Detailide kaart

Tasumisviis
Ctrl-Enter    Tasumisviiside seadistus, Müügi/Ostureskontro, Kassamoodul
Sisestub vaikimisi    Kassaraamatu seadistustest
Tasumisviisiga määratakse konto, mida debiteeritakse (sissetulek) või krediteeritakse (väljaminek) kassaorderi summas. Tavaliselt on selleks Kassa- või Pangakonto.

Võid registreerida kogu päeva sularaha laekumised või tasumised ühe kassaorderina eeldusel, et neil kasutatakse sama Tasumisviisi (st sama Kassa- või Pangakontot).

Tasumisviis tuleb määrata enne kassaorderi salvestamist.

Kui oled Tasumisviiside seadistuses kirjeldanud igale Tasumisviisile oma numbriseeria ning oled märkinud Kassaraamatu seadistustes valiku Ühised numbriseeriad, antakse kassaorderile number vastavalt vaikimisi kasutatavale Tasumisviisile. Tasumisviisi muutmisel muudetakse automaatselt ka numbrit.

Töötaja
Ctrl-Enter    Isikute register, Üldine moodul
Sisesta kassatoimingu eest vastutava töötaja initsiaalid. Vajutades klaviatuuril Enter, sisestuvad töötaja nimi ja objekt automaatselt vastavatele väljadele.

Kui kasutad sobivat Korrespondeerumisviisi, võid seda välja kasutada ka sularahatoimingute registreerimiseks oma firma töötajatega.

Info kandele
See valik on ainult Kassasissetulekuorderitel, millel registreeritakse Arvete või Kreedit-ostuarvete tasumine sularahas. Kasuta antud valikut, kui tahad kassaorderist koostatud Finantskande E osal näha Arve numbrit, tasumiskuupäeva ja Klienti/Hankijat. Antud valik avaldab mõju vaid Müügi- või Ostuvõlgade konto kandele.

See valik on vaikimisi märgitud, kui oled Lausendamine (M/R) seadistuses Müügivõlgade kaardil märkinud valiku Info kande E osale.

Kassasissetulekuorderite kasutamisest Arvete või Kreedit-ostuarvete sularahas tasumise registreerimiseks loe täpsemalt Tasumise kaarti käsitlevast lõigust.

Korresp. viis
Ctrl-Enter    Korrespondeerumisviiside seadistus, Kassamoodul
Sisestub vaikimisi    Kassaraamatu seadistustest
Korrespondeerumisviisiga määratakse konto, mida krediteeritakse (sissetulek) või debiteeritakse (väljaminek) kassaorderi summas (või summas ilma käibemaksuta, kui käibemaks konteeritakse eraldi). Kui sisestad kaardid otse Sissetuleku- ja Väljaminekuorderite registritesse, võib selleks olla Müügikonto (sissetulek) või Ostukonto (väljaminek). Sularahas arveldamisel oma firma töötajatega on selleks Kulutuste konto. Kassaorderite koostamisel arvetest, iseäranis kui Sa kasutad Arvetest ja Ostuarvetest kassasissetulekute ja -väljaminekute koostamiseks kahekordse kande meetodit, võib selleks olla Kassa vahekonto. Eraldi käibemaksukanne tehakse juhul, kui Käibemaksu väli sisaldab väärtust ning Sa oled Kassaraamatu seadistustes märkinud valiku Konteeri käibemaks.

Võid kõik päeva sularaha laekumised või tasumised registreerida ühel kassaorderil eeldusel, et nende kõigi puhul on kasutatud sama Korrespondeerumisviisi (st sama Müügi- või Ostukontot).

Kui maatriks kassaorderi Tasumiste kaardil on tühi või on seal vähemalt üks rida tüübiga "Kassasissetulek" või "Kassaväljaminek", pead määrama Korrespondeerumisviisi, et kassaorder salvestada.

Kommentaar
Sisestub vaikimisi    Korrespondeerumisviisilt
Korrespondeerumisviisi kirjeldav tekst. Seda teksti saad igal kassaorderil vabalt muuta.

Klient
Ctrl-Enter    Kliendid Kontaktide registris
Kui soovid näha Klienti, kellelt sularaha laekus, sisesta siia tema kood, kasutades vajadusel Ctrl-Enter klahvikombinatsiooni. Uuesti Enter klahvi vajutades sisestuvad Kliendi nimi, aadress jm Klienti puudutav informatsioon. Kliendi võid jätta määramata: jäta see väli tühjaks, kui soovid registreerida kogu päeva laekumised korraga ühel kassaorderil.

See väli on ainult Kassasissetulekuorderil.

Hankija
Ctrl-Enter    Hankijad Kontaktide registris
Kui soovid näha Hankijat, kellele sularahas tasuti, sisesta siia tema kood, kasutades vajadusel Ctrl-Enter klahvikombinatsiooni. Uuesti Enter klahvi vajutades sisestuvad Hankija nimi, aadress jm Hankijat puudutav informatsioon. Hankija võid jätta määramata: jäta see väli tühjaks, kui soovid registreerida kogu päeva tasumised korraga ühel kassaorderil.

See väli on ainult Kassaväljaminekuorderil.

Viide
Kasuta seda välja, kui soovid kassaorderit eristada millegi muu kui Seerianumbri järgi. Näiteks võid siia sisestada Kliendi või Hankija poolt tasumisele antud numbri.

Nimi
Isiku initsiaalide või Kliendi/Hankija koodi sisestamisel sisestub Isiku, Kliendi või Hankija nimi automaatselt.

Aadress
Kliendi või Hankija koodi sisestamisel sisestub Kliendi või Hankija aadress automaatselt.

Alus
Siia sisestatud kommentaari näed ka kassaorderite sirvimisaknas.

Kassaväljaminekute puhul, kui on sisestatud Isik, sisestub siia arveldusarve number (Isiku kaardi Preemia osalt.

Objektid
Ctrl-Enter    Objektide register, Üldine moodul
Sisestub vaikimisi    Isikult ja Kliendilt (Müügiobjektid) või Hankijalt (Ostuobjektid)
Kassaorderile saad määrata kuni 20 komadega eraldatud Objekti, mis sisestuvad automaatselt ka kassaorderist koostatud Finantskandele. Objektidega saad tähistada erinevaid osakondi, kulukohti või tootetüüpe. Objektid võimaldavad Finantsaruandeid paindlikult liigendada.

Kassaorderist koostatud Finantskandel lisatakse siia sisestatud Objektid Kontole, mida sularahatoimingu kogusummas (või summas ilma käibemaksuta, kui käibemaks konteeritakse eraldi) kas krediteeritakse (sissetulek) või debiteeritakse (väljaminek).

Kokku
Kassaorderi kogusumma koos käibemaksuga. See summa peab olema kassaorderi Valuuta kaardil määratud Valuutas.

Kui oled Tasumiste kaardile sisestanud vähemalt ühe rea, uuendatakse kogusummat automaatselt ning seda muuta ei saa..

KM kood
Ctrl-Enter    Käibemaksukoodide seadistus, Finantsmoodul
Sisestub vaikimisi    Kassaraamatu seadistustest
Siia sisestatud käibemaksukood määrab kasutatava käibemaksumäära ning konteeritava Käibemaksukonto.

Kui soovid Finantskandel käibemaksu eraldi välja tuua, märgi Kassaraamatu seadistustes valik Konteeri käibemaks. Kui see valik on märgitud, krediteeritakse KM-koodiga määratud Müügi KM kontot (sissetulek) või debiteeritakse Ostu KM kontot (väljaminek) käibemaksu summas. Kandel ei konteerita käibemaksu, kui antud valik on märkimata.

Kui soovid Kassasissetulekul registreerida Arve laekumist, ning seadistuses Lausendamine MR on märgitud valik Konteeri laekumise KM, sisestub Arve valimisel kassaorderi Tasumiste kaardile KM kood Arve esimeselt realt.

Käibemaks
Kassaorderi käibemaksusumma: seda summat uuendatakse, kui muudetakse kas kogusummat, netosummat või KM-koodi. See summa peab olema kassaorderi Valuuta kaardil määratud Valuutas.

Summat ümardatakse vastavalt Üldise mooduli Ümardamise seadistusele.

Keel
Ctrl-Enter    Keelte seadistus, Üldine moodul
Keele valikuga saad ära määrata Dokumendimalli, mida kasutatakse kassaorderi välja trükkimisel ning printeri, millele printimiskäsk antakse. Samuti võid saata dokumendi faksiga. Dokumendimallide kirjeldamise kohta loe siit. Enne kassaorderi välja trükkimist saad Keelt muuta.

Neto
Kassaorderi kogusumma ilma käibemaksuta. Arvutatakse automaatselt, kui sisestad kogusumma või muudad KM-koodi. See summa peab olema kassaorderi Valuuta kaardil määratud Valuutas.

Summat ümardatakse vastavalt Üldise mooduli Ümardamise seadistusele. Kassaorderist koostatud Finantskandel konteeritakse ümardamisel tekkinud vahe seadistuses Lausendamine MR määratud Ümardamise kontole eeldusel, et Sa oled märkinud Kassaraamatu seadistustes valiku Konteeri käibemaks. Kui käibemaksu eraldi ei konteerita, kantakse Finantskande mõlemale poolele kassaorderi kogusumma ning ümardamise vahet ei teki.

Kui oled Tasumiste kaardile sisestanud vähemalt ühe rea, uuendatakse netosummat automaatselt ning seda muuta ei saa.

Maks
Seda välja kasutatakse Venemaal, kus sularaha laekumistelt tuleb tasuda müügimaksu. See väli on ainult kassasissetulekuorderitel.

Kui kassasissetulekul kasutatakse Tasumisviisi, mille D osal on määratud Maksu%, Kassakonto ja Maksukonto, sisestub sellele väljale vastav protsent kogusummast. Kui Sa kinnitad kassaorderi, krediteeritakse maksusummas Maksukontot ja debiteeritakse Kassakontot.

Kinnita
See valik märgi Kassaorderi kinnitamiseks. Seejärel kassaorderi salvestamisel koostatakse Finantskanne, kui oled nii määranud Finantsmooduli Allsüsteemide seadistuses. Kinnitatud ja salvestatud kassaorderit enam muuta ei saa.

Finantskandeid kirjeldatakse täpsemalt peatükis Finantskanded kassaorderitest.