Valuuta kaart
- Valuuta
- Ctrl-Enter
Valuutade register, Üldine moodul
- Tagastuse Valuuta.
- Kursid
- Sisestub vaikimisi
Baasvaluuta kursside seadistus ja/või võib sobida firmadele, millel on kontorid kahes erinevas riigis, mis peavad esitama aruandlust mõlema riigi valuutas; firmadele, mis tegutsevad riikides, kus lisaks rahvuslikule valuutale on üldkäibes ka teine valuuta (tavaliselt USA dollar või Euro); ning firmadele, mis kuuludes eurotsooni on säilitanud võrdluseks vana kohaliku valuuta. Teine meetod on Lihtne konverteerimine välisvaluutast kohalikku valuutasse, mida kasutatakse enamuse valuutatehingute puhul kogu maailmas.
- Valuutakursid (Topeltvaluutade süsteem)
- Kui kasutatakse Topeltvaluutade süsteemi, näed siin vasakpoolsetele Baasvaluuta 1 ja Baasvaluuta 2 väljadele sisestatud kahe Baasvaluuta vahelist kurssi (viimati sisestatud kaardilt Baasvaluuta kursside seadistusest).
- Pea meeles, et Euroopa Rahaliidu (ERL) eeskirjad sätestavad, et kursid peavad olema alati väljendatud ühe Euro suhtena kohalikku või välisvaluutasse.
- Valuutakursid (Lihtne konverteerimise süsteem)
- Lihtsa konverteerimise puhul kasutatakse ainult Kursi välja ja parempoolset Baasvaluuta 1 välja näitamaks välis- ja kohaliku valuuta vahelist kurssi.
- Objektid
- Ctrl-Enter
Objektide register, Finants/Üldine moodul
- Sisestub vaikimisi Tellimuse Kuupäevade kaardilt
- Tagastusele ja sellest koostatud Kannetele saad määrata kuni 20 komadega eraldatud Objekti. Erinevate Objektidega võid tähistada osakondi, kulukohti või toote tüüpe. Objektid võimaldavad Finantsis aruandlust paindlikult liigendada.
- Vaikimisi sisestuvad Objektid Tellimuselt, kuid neid saad vajadusel muuta. Tavaliselt tähistavad need Objektid Klienti ja Müügimeest.
- Tagastusest koostatud Kandel kantakse siin määratud Objektid Kulukonto või Tagastatud kaupade konto kreeditkonteeringule.
- Põhjus
- Tagastamise põhjus. Seda välja saad muuta ka kinnitatud Tagastusel.
|