Language:


Budžetu formulas

Budžetu formulas ir viena no Pirmā Ofisa piedāvātajām iespējām, kas palīdz aprēķināt budžetu. To izmantošana ļauj gada budžeta kopsummu sadalīt pa mēnešiem.

Pieņemsim, ka noteiktu kontu ikmēneša budžetā visa gada garumā ir paredzēts vienāds atlikums, izņemot jūniju, jūliju un augustu, kad atlikumiem jābūt uz pusi mazākiem. Budžeta formulās ievadiet katrā no šiem vasaras mēnešiem lielumu 1, bet pārējiem - lielumu 2. Tad summa pa gadu sastādīs 21 atbilstoši kontu gada bilancei.

Ja budžeta formulas gada summa ir 100, katram mēnesim atbilst noteikts procents no kopējās gada budžeta summas. Veidojot budžeta formulas, var izmantot procentu lielumus, bet tas nav obligāti. Ievērojiet - ja mainīsit procentu vērtības, kas sastādīja gada summu 100, tiks mainīta arī kopējā gada summa.

Budžeta formulām ir jābūt izveidotām tādā veidā, lai tās sakristu ar budžeta plānošanas un aprēķināšanas metodi. Piemēram, ja sākat ar kopējo gada budžeta summu un sadalāt to pa ceturkšņiem, budžeta formulām jābūt četrās rindās – pa vienai katram ceturksnim. Ja gada budžeta summu sadalāt pa mēnešiem, katrai budžeta formulai ir jāsatur divpadsmit rindas utt.

Sīkāku informāciju par to, kā budžeta formulas tiek izmantotas budžeta aprēķināšanai, skatiet reģistra Budžeti aprakstā.

Lai izveidotu budžeta formulu, izvēlieties sagatavošanu Budžetu formulas. Tad noklikšķiniet uz [Jauns], un tiks atvērts logs ‘Budžeta formula: Jauns???. Pēc ieraksta izveidošanas noklikšķiniet uz [Saglabāt] un aizveriet logu. Pēc tam aizveriet pārskata logu..

Kods
Šis kods identificē budžeta formulu, to izmantojot budžeta veidošanai. Laukā ir atļauts ievadīt tikai ciparus un lielos burtus.

Komentārs
Budžeta formulas aprakstošs nosaukums, piemēram, ‘Sezona’. Komentārs ir redzams logā ‘Budžeta formulas: Pārskats’. Komentārā ir vēlams iekļaut atgādinājumu par perioda skaitu (t.i., tabulā izmantoto rindu skaitu, parasti 12 par mēnešiem un četras par ceturkšņiem), jo budžeta ierakstiem jābūt ar tādu pašu periodu skaitu, kāds tiek izmantots attiecīgajās budžetu formulās.

Summa
Programma automātiski ievietos laukā mēneša vai ceturkšņa formulu summu.

Summa
Ievadiet mēneša vai ceturkšņa formulas.