Sākuma saldo Realizācijas modulī - sākuma saldo
Tālāk aprakstītais process attiecas uz sākuma saldo ievadīšanu kā iepriekšējā gada, tā pašreizējā gada līdz šim datumam.
Tagad var sākt rēķinu ievadīšanu. Ja katram klientam ievadāt vienu iepriekšējā vai pašreizējā finanšu gada sākuma saldo, tas būs jāievada rēķinā. Tālāk aprakstītajā procedūrā jāizlaiž 7. solis:
- Ja neatrodaties Realizācijas modulī, izvēlieties to Bāzes logā.
- Bāzes logā noklikšķiniet uz [Rēķini], lai atvērtu reģistru Rēķini.
- Pogu joslā noklikšķiniet uz [Jauns].
- Logā 'Rēķins: Jauns' jau būs aizpildīti trīs lauki: rēķina numurs (izņemot vairāklietotāju sistēmās), rēķina un grāmatojuma datums (pašreizējais datums no sistēmas pulksteņa). Ja katram klientam ievadāt tikai vienu sākuma saldo, varat katram sākuma saldo norādīt atsevišķu numuru sēriju (lai uzstādītu numuru sērijas, izmantojiet Realizācijas moduļa sagatavošanu Numuru sērijas - Rēķini). Ja ievadāt atsevišķus rēķinus, būs jāizmanto oriģinālā rēķina numurs un datums. Vairāklietotāju sistēmās rēķinam tiks piešķirts numurs, to saglabājot. Ievadot atsevišķus pašreizējā finanšu gada rēķinus, pārliecinieties, lai katram rēķinam tiktu saglabāts tā oriģināla numurs, ieteicams šos rēķinus ievadīt secīgi no klientu datoriem.
- Ielieciet kursoru laukā 'Klients' un nospiediet taustiņu kombināciju (Ctrl-Enter - Windows/Linux vai ⌘-Enter - Macintosh). Tiks atvērts logs 'Ievietot klientu', kurā redzams reģistrā Klienti ievadīto klientu saraksts. Sarakstā noklikšķiniet uz attiecīgā klienta rindas un divreiz nospiediet Enter. Nospiežot to vienreiz, klienta numurs tiks ievietots rēķina laukā, bet otrreiz – rēķina laukos tiks ievietota pārējā informācija par klientu (nosaukums, adrese utt.).
- Nospiediet Enter, lai kursors pārvietotos uz lauku 'Datums'. Ja klienta parāda atlikums ir pārnests no iepriekšējā finanšu gada beigām, pārliecinieties, lai ir norādīts agrāks datums par sagatavošanā Grāmatojumi no apakšsistēmām norādīto datumu.
- Ja ievadāt atsevišķus rēķinus, pārvietojiet kursoru uz aili ‘Artikuls’ un atkal nospiediet Ctrl-Enter vai ⌘-Enter. Sarakstā izvēlieties nepieciešamo artikulu un divreiz nospiediet Enter. Kursors tiks pārvietots uz aili ‘Daudz.’ Ievadiet pasūtīto artikulu skaitu un nospiediet Enter. Pārbaudiet, vai ir pareiza artikula cena, un atkārtojiet šīs darbības katram rēķina artikulam.
- Ja ievadāt sākuma saldo atsevišķi, pārvietojiet kursoru uz lauku 'Daudz.' un ievadiet lielumu "1". Nospiediet Enter un apraksta laukā ievadiet "Sākuma saldo". Laukā 'Vien.cena' ievadiet summu (bez PVN).
- Ieteicams pārbaudīt katra lauka pareizību, līdz apgūta rēķinu ievadīšanas tehnika. Noklikšķinot uz pārējām sadaļām, tiks rādīta papildu informācija par rēķinu, bet A-D sadaļās parādīta papildu informācija par rēķina artikuliem. Īpaša vērība jāpiešķir B sadaļas laukiem 'Realizācijas konts' un 'PVN-kd.' Tie tiek aizpildīti pēc noklusējuma no artikula kartiņas, bet, ja tajā nepieciešamā informācija nav norādīta, tad no sagatavošanas Kontējumu sastādīšana realizācijai. Tas ir vienīgais, kas attiecas uz atsevišķu sākuma saldo ievadīšanu, kas tiks ievietots no reģistra Artikuli.
- Rēķina apakšējā daļā ir parādīta kopsumma, kurā iekļauts PVN un kopējā apmaksas summa.
- Noklikšķiniet uz [Saglabāt], lai saglabātu rēķinu.
Loga nosaukums tiek mainīts uz ‘Rēķins: Pārskats’. Pirms atzīmējat izvēles rūtiņu ‘Gr.’, vēl varat veikt nepieciešamos labojumus. Kad tiek atzīmēta šī izvēles rūtiņa un pogu joslā vēlreiz noklikšķināts uz pogas [Saglabāt], rēķins tiek apstiprināts un saglabāts Realizācijas modulī. Nevienu lauku vairs nebūs iespējams mainīt.
- Visbeidzot noklikšķiniet uz [Jauns], ja esat beiguši rēķina ievadīšanu un vēlaties izveidot jaunu. Vai arī, ja ievadāt visus pašreizējā finanšu gada rēķinus, noklikšķiniet uz [Kopēt]. Tiks izveidots jauns rēķins, kurš būs tikko saglabātā rēķina kopija. Tas ietaupīs laiku, lai nevajadzētu atkal ievadīt informāciju par to pašu klientu u.tml.
- Kad ievadīts pēdējais rēķins, noklikšķiniet uz [Saglabāt] un, noklikšķinot uz aizvēršanas pogas, aizveriet logu.
|